در حال بارگیری...
معرفی-بهترین-فیبر-های-بازار
26 سپتامبر

معرفی بهترین تخته فیبرهای بازار

نام فیبر بی شمار به گوشمان خورده است خودمان نیز بارها از این کلمه استفاده کردیم. قصد داریم در این مقاله توضیحاتی در این مورد در اختیار شما قرار دهیم. لطفا همراه ما باشید.

خود کلمه ام دی اف از عبارت لاتین Medium Density Fibreboard گرفته شده است. همانطور که میبینید کلمه فیبر در این کلمه دیده می‌شود.

پس ام دی اف همان تخته فیبر است که امروزه این کلمه بسیار پرکاربردتر است. مدتی قبل که استفاده از کلمه ام دی اف ۳ میل رایج نبود، تخته فیبر شناخته شده تر بود اما هم چنان بین بازاریان و حتی مردم عام رواج دارد.

روند تولید فیبر:

تکه های ریز چوبی و باریک در حجم زیاد به صورت خمیر در می‌آیند. پس از اینکه این خمیر با آب ترکیب شد زمان آن است که زیر دستگاه پرس رفته و کاملا تخت شود.

اما این محصول را با نئوپان اشتباه نگیرید. ضخامت تخته ام دی اف ۳ میل به ۲ و یا ۳ میلی متر می‌رسد و کاملا پرس می‌شود. انعطاف بیشتری نسبت به نئوپان دارد. در واقع مقاومت چندانی ندارد و این به آن معناست که نمی‌توان در هر سازه ای از آن استفاده کرد. عمدتا پشت وسیله های چوبی استفاده می‌شود.

برای اینکه امکان استفاده از این محصول بالا برود می‌توان علاوه بر نوع خام آن از روکش های رنگی و حتی طرحدار روی آن ها استفاده کرد و این امر باعث می‌شود که در سازه های بیشتری از این محصول استفاده کرد.

روکش سفید و براق که روی این محصول قرار می گیرد محصولی حاصل می‌شود. که استفاده فراوانی دارد. اکثرا کف کابینت هایی که سینک ظرفشویی روی آن قرار می‌گیرد مشاهده می‌شود.

ام دی اف ۳ میل یا همان فیبر !

در بخش های قبلی هم راجع به ام دی اف توضیح دادیم هم راجع به فیبر. اینجا بهتون میگیم که ام دی اف ۳ میل که امروزه در بازار ام دی اف و چوب شنیده میشود همان فیبر است. ضخامت نوع خام محصول تقریبا ۲.۷ میلی متر است که با قرار گرفتن روکش روی آن به سه میل می‌رسد. همان اسمی که به آن معروف شده!

انواع فیبر:

مغز خام محصول هم ازخارج می‌آید و هم در ایران تولید می‌شود. ولی نکته ای که وجود دارد راجع به روکش آن است. تمامی روکش ها داخل کشور تولید شده و روی محصول فیکس می‌شود حتی بعضی از ام دی اف های خامی که خارجی هستند. تکنولوژی و دانش تولید روکش و سوار کردن آن روی فیبر در ایران به راحتی قابل دسترس است، که البته از کیفیت خوبی نیزبرخوردار است. در نتیجه دلیلی ندارد که هزینه های بی مورد و زیاد انجام شود تا تکنولوژی ای که در دستان صنعت کاران ایرانی است خریداری شود.

کارخانه های تولید ام دی اف سه میل:

یکی از شرکت های فعال در زمینه تولید فیبر و انواع ام دی اف گروه صنعتی پویا است. زمانیکه از کیفیت صحبت میکنیم دلیل اش این است که تمام ماشین آلات این گروه صنعتی  وارداتی است و دانش روز دنیا را با بهترین تکنولوزی به کار گرفتند تا با محصولات خارجی رقابت کنند.

از پوئن های مثبتی که این گروه دارد تضمین کیفیت محصول است. این امکان پس از فروش نیز ادامه دارد و ارتباط مشتری را دارا می‌باشد تا رضایت کامل را کسب کنند.

مغز خام سوماترا یکی از محصولات وارداتی در زمینه فیبر و ام دی اف است. این محصول برای کشور اندونزی است. طبق جغرافیا و آب و هوایی که دارد شرایط مناسبی برای رشد درختان است. به همین خاطر صادرات گسترده ای در این زمینه دارد.

یکی از معروف ترین و مرغوب ترین برندها در عرصه ام دی اف مخصوصا ام دی اف سه میل، شرکت واناچای است.

این نام معروف که در ایران از محبوبیت بسیاری برخوردار است به کشور تایلند مربوط می‌شود. ازتولیدات واناچای بعنوان مواد اصلی محصولات چوبی استفاده می‌شود. همچنین از اقدامات مثبت و قابل توجه این برند، می‌توان کاشت درخت به جای هر درختی که قطع می‌شود نام برد.

جهت سفارش با کارشناسان فروش مجموعه ما در تماس باشید:

02191090471 – 02632823416 – 02632811734

دیدگاه خود را بنویسید